Saarele tulles on hea eelnevalt ennast kurssi viia, mida saarele kaasa võtta ja millega arvestada!

Esiteks tuleb kohe ära mainida, et saarel puudub elekter, avalik veevärk ja kanalisatsioon! Ka telefoni levi kõigub saare eri piirkondades! See ei tähenda, et meil üldse elektrit ei ole või, et tualette ei ole- need on kõik olemas. Elektrit toodab iga majapidamine ise, tualetid on valdavalt kuivkäimlad ja joogivesi on pudelis ja kraanis!

– lae eelnevalt telefon täis ja võta võimalusel kaasa akupank!
– kui sul on mingi joogi või toidu suhtes kindel eelistus siis võta see kaaasa.
– vesi-tualett asub sadamas ja kui Teil on lapsel kuivkäimlate osas probleem siis kasutage saabumisel kohe. Hiljem vajadusel pöörduge maja personali poole!
– kuna nii telefoni- kui internetiühenduse levi kõigub siis soovitame panna oma telefon säästu reziimile, et asjatu levi otsimine ei koormaks akut!

Lastega saarele!

Lastele saarel meeldib- ka kõik askeetlik on nende jaoks põnev. Paraku lapsed ise ei planeeri reisi!
SAAREL EI OLE POODI!!!
Kui tulete imikuga, siis võtke kogu varustus varudega kaaasa (toit, mähkmed jms). Lapsed tahavad kommi ja limpsi- meil müüakse saarel küll jäätist ja limonaadi aga siiski ostke oma meelepärased maiused kaasa!

Arstiabi, politsei ja tuletõrje!

Saarel ei ole arsti. Igasuguse vigastuse korral pöördu meie personali poole või sadamasse.
– võta kaasa oma rohud
-paki ka mõned plaastrid, side jm vajalik kaasa
Tõsisema terviserikke korral korraldatakse eraldi transport mandrile kas kiirkaatri või helikopteriga. Igaljuhul tuleb arvestada asjaoluga, et midagi ei toimu kiiresti!
Saart külastavad regulaarselt ka politseinikud- sellele vaatamata peab arvestama asjaoluga, et püsivalt meil saarel korrakaitsjaid ei ole!
Tuletõrje on saarel korraldatud Naissare Päästeseltsi poolt aga igaljuhul tuleb olla ettevaatlik, sest saarel igasugune tulekahju on raskete tagajärgedega!

…täieneb…

Jaga sõpradele!